Akce Komunitního centra

naše besedy, přednášky nebo zajímavé akce

Přednášku na téma Trauma z dětství i v dospělosti uspořádalo Komunitní centrum Židlochovice ve spolupráci se Skleněnka, z. s. dne 15. 6. 2022 od 9.00 pro pěstouny i veřejnost. Přednáší PhDr. Jana Petrášová, která je ředitelkou Dětského centra zdravotnických služeb Krůček v Kyjově. Vstup zdarma.

Spolek Skleněnka doprovází a podporuje rodiny, které vykonávají některou z forem náhradní péče. Pomáhá také chránit práva, zájmy a potřeby dětí žijících v těchto rodinách.

Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady.  


I pečující se baví - odpoledne plné kultury a zajímavých přednášek připravila Unie pečujících z. s. ve spolupráci s Komunitním centrem Židlochovice pro pečující z Židlochovic a okolí. Dne 7. 6. 2022 od 13.00, vstupné dobrovolné.

V rámci 14. ročníku Týdne pro rodinu je v Sále Komunitního centra také uspořádána přednáška a beseda na téma Jak být prarodičem ve 21. století, kterou povede Majka Staňková, rodinná terapeutka. Termín je středa 11. 5. 2022 od 17.00. Vstup zdarma.

V rámci 14. ročníku Týdne pro rodinu je v Sále Komunitního centra uspořádána panelová diskuze s odborníky působící s mládeží a rodina mi na Židlochovicku na téma Naše děti v době covidu a války. Termín setkání je v pondělí 9. 5. 2022 od 17.00. Vstup zdarma.

V Sále Komunitního centra se v pondělí, dne 21. 3. 2022 od 17.00, uskuteční přednáška Válka na Ukrajině. Nejprve o dlouhodobém konfliktu bude hovořit Mgr. Miroslav Hodeček, který na Ukrajině dlouhodobě působí ve spolupráci s Charitou Mariupol, poté o aktivitách v ORP Židlochovice bude hovořit starosta Ing. Jan Vitula, předseda krizového štábu. Vstupné zdarma.


Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady

10. března od 17.30 se v klubovně Komunitního centra pořádá přednáška na téma Zapomínání = Alzheimer? Kde je hranice zapomínání a vážné nemoci? Přednáší Bc. Klára Šenkyříková, vedoucí ČAS v Brně. Vstupné zdarma.Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady.

Ve čtvrtek 3. 3. 2022 v 17.30 vás srdečně zveme na přednášku z pohledu západní a celostní medicíny na téma Virová onemocnění a stav po nich. Přednáší MUDr. Jana Nezvalová a Iveta Janáčková. Vstup zdarma.

Dne 24. 2. 2022 v Sále Komunitního centra od 17.30 proběhne přednáška s besedou na téma Soužití v nové/neúplné rodině aneb Jak to všechno zvládat co nejlépe? Přednášející bude MUDr. Taťjana Horká a Ing. Bc. Pavlína Hejduková. Vstup zdarma.

Dne 10. 10. 2021 v 17:00 Vás zveme na Večer s asijskou kulturou. Můžete se těšit na shlédnutí krátkého filmu Malá a Bo Hai, diskuzi se zajímavými hosty a ochutnávku vietnamské kuchyně. Vstup zdarma.