Akce Komunitního centra

naše besedy, přednášky nebo zajímavé akce

Archiv akcí

Slovenská komunita žijící v ORP Židlochovice ve spolupráci s Komunitním centrem pro vás připravila tématický den s názvem: "Slovensko nie sú len Tatry, hej?" 

17. 12. 2022, Sál Komunitního centra Židlochovice


Program:
9:00 zahájení výstavy 10 tipů na méně známé výlety v SR
15:30 výtvarná dílnička pro děti
15:30 ochutnávka slovenských i českých specialit
16:00 PUB QUIZ "Nad Tatrou sa blýska"
18:00 POĽANA - vystoupení souboru slovenských lidových písní a tanců z Brna

Přednáška s názvem Napětí v rodinách pečujících se uskutečnila v úterý, dne 29. 11. v 11:00 v Sále Komunitního centra v Židlochovicích. O své profesní zkušenosti se podělili zástupci Unie pečujících, Městské policie a Bílého kruhu bezpečí Brno.

Byl zde prostor pro sdílení zkušeností, podporu i prevenci.

Přednáška sociální služby Persefona s názvem Když doma chybí bezpečí se uskutečnila v úterý 15. 11. od 17:30 v klubovně Komunitního centra.

Pokud jste se z nějakého důvodu nebyli schopni přednášky zúčastnit, můžete si ji pak kdykoliv poslechnout ze záznamu zde.

Přednáška na téma "Jak překonat závislosti?"

V úterý 8. 11. 2022 od 17:30 měl spoluzakladatel společnosti Podané ruce pan Ing. Radovan Voříšek přednášku na téma Jak překonat závislosti. Akce se uskuteční v klubovnách Komunitního centra.

Bude zde prostor pro diskuzi i vaše dotazy.

V úterý 8. 11. v 11 hodin proběhlo v Sále Komunitního centra očkování vakcínou COMIRNATY Original/Omicron, které provedl mobilní očkovací tým nemocnice Tišnov. Očkovat se mohli zájemci o posilující 3. a 4. dávku, kteří se předem registrovali v Komunitním centru či Pečovatelské službě. Po naočkování byl ihned předán Certifikát o očkování.  Předpokládaný termín dalšího očkování bude v prvních měsících roku 2023. 

Jak se zbavit exekucí? Tuto přednášku uspořádalo Komunitní centrum Židlochovice ve spolupráci s vedoucím dluhového poradenství Člověka v tísni panem Danielem Hůlem dne 7. 9. 2022 v 17:30. Přednáška byla zaměřena na základní informace o Milostivém létu včetně možnosti položení konkrétních dotazů.

Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady.

Přednášku na téma Trauma z dětství i v dospělosti uspořádalo Komunitní centrum Židlochovice ve spolupráci se Skleněnka, z. s. dne 15. 6. 2022 od 9.00 pro pěstouny i veřejnost. Přednáší PhDr. Jana Petrášová, která je ředitelkou Dětského centra zdravotnických služeb Krůček v Kyjově. Vstup zdarma.

Spolek Skleněnka doprovází a podporuje rodiny, které vykonávají některou z forem náhradní péče. Pomáhá také chránit práva, zájmy a potřeby dětí žijících v těchto rodinách.

Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady.  


I pečující se baví - odpoledne plné kultury a zajímavých přednášek připravila Unie pečujících z. s. ve spolupráci s Komunitním centrem Židlochovice pro pečující z Židlochovic a okolí. Dne 7. 6. 2022 od 13.00, vstupné dobrovolné.

V rámci 14. ročníku Týdne pro rodinu je v Sále Komunitního centra také uspořádána přednáška a beseda na téma Jak být prarodičem ve 21. století, kterou povede Majka Staňková, rodinná terapeutka. Termín je středa 11. 5. 2022 od 17.00. Vstup zdarma.

V rámci 14. ročníku Týdne pro rodinu je v Sále Komunitního centra uspořádána panelová diskuze s odborníky působící s mládeží a rodina mi na Židlochovicku na téma Naše děti v době covidu a války. Termín setkání je v pondělí 9. 5. 2022 od 17.00. Vstup zdarma.

V Sále Komunitního centra se v pondělí, dne 21. 3. 2022 od 17.00, uskuteční přednáška Válka na Ukrajině. Nejprve o dlouhodobém konfliktu bude hovořit Mgr. Miroslav Hodeček, který na Ukrajině dlouhodobě působí ve spolupráci s Charitou Mariupol, poté o aktivitách v ORP Židlochovice bude hovořit starosta Ing. Jan Vitula, předseda krizového štábu. Vstupné zdarma.


Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady

10. března od 17.30 se v klubovně Komunitního centra pořádá přednáška na téma Zapomínání = Alzheimer? Kde je hranice zapomínání a vážné nemoci? Přednáší Bc. Klára Šenkyříková, vedoucí ČAS v Brně. Vstupné zdarma.Pokud vás toto téma zaujalo, můžete si prohlédnout záznam zde. Kompletní výčet záznamů z našich zajímavých akcí naleznete tady.

Ve čtvrtek 3. 3. 2022 v 17.30 vás srdečně zveme na přednášku z pohledu západní a celostní medicíny na téma Virová onemocnění a stav po nich. Přednáší MUDr. Jana Nezvalová a Iveta Janáčková. Vstup zdarma.

Dne 24. 2. 2022 v Sále Komunitního centra od 17.30 proběhne přednáška s besedou na téma Soužití v nové/neúplné rodině aneb Jak to všechno zvládat co nejlépe? Přednášející bude MUDr. Taťjana Horká a Ing. Bc. Pavlína Hejduková. Vstup zdarma.

Dne 10. 10. 2021 v 17:00 Vás zveme na Večer s asijskou kulturou. Můžete se těšit na shlédnutí krátkého filmu Malá a Bo Hai, diskuzi se zajímavými hosty a ochutnávku vietnamské kuchyně. Vstup zdarma.